זוג הסקריפטים

ForIndiPlus - Paste Graphics

זוג הסקריפטים ForIndiPlus וחבירו Paste Graphics הוא כלי נפלא לאלו שעושים העימוד בתג, ואח"כ הם שותלים הפידיאף באינדיזין ושם עושים הגרפיקה.

 

על ידי הסקריפט אפשר למקם באופן אוטמטי כל מיני עיצובים מסגרות וגרפיקה וכדו' באינדיזין על פי הקודים בתג. הסקריפט מדביק הגרפיקה באינידיזין באותו מקומות אשר מופיע שם קוד מסויים בתג בהתייחסות לימין/מרכז/שמאל של הטקסט/שורה/דף או מקום מדיוק של הקוד. הסקריפט יכול גם למתוח הגרפיקה (וקטורי) לפי רוחב הטקסט (שימושי להתאמת מסגרת לכותרות), לפי רוחב השורה (שימושי לתת רקע לקטע). וכן יש הרבה אפשרות שא"א לפורטם כי רבים הם.

 

מומלץ לצפות בסרטוני הדרכה, ובפידיאף.

[יש גם סקריפט הפשוטה, להחלת מאסטרים על פי הקודים Forindi].

 

הוספות בגירסא 2.3:

א. אפשרות שליטת טורים. דהיינו שאפשר להגדיר שהסקריפט ידביק רק לטור א' או רק לטור ב', כך שאפשר להדביק גרפיקה שונה, או בהגדרות שונות לכל טור בנפרד.
ב. אפשר לשמור כמו פריסט, כמה קבוצות של הגדרות שרוצים. ואח"כ אפשר לבחור מהרשימה איזה פריסט/קבוצה שרוצים.
ג. ב'ניהול גרפיקה' אפשר להזיז כל ההדבקותימינה/שמאלה/למעלה/למטה, וכן אפשר למתוח הגרפיקה, חשוב מאד אם כבר הדבקנו כל האלמנטים, ואח"כ רואים שצריך להזיז/למתוח משהו.

הוספות בגירסא 2.5:

א. כותרות: עכשיו אפשר לשתול קוד בקובץ הכותרות, ובתג מסמנים V ליד 'חפש גם בכותרות', וכך אפשר להדביק גם עפ"י מיקום הכותרות, וכן למתוח על פי רוחב הכותרות.

ב. זוגי/אי-זוגי: ניתוסף אפשרות שסקריפט ידביק רק לעמודים זוגיים או אי-זוגיים, חשוב אם רוצים להדביק בהגדרות שונות לעמודים זוגיים/אי זוגיים.

ג. שחזור: עד עכשיו אם רצינו לשחזר פעולות הסקריפט באינדיזיין, היינו צריכים להקיש קונטרול+Z כמה מאות פעמים, תלוי כמה הדבקות ומתיחות הסקריפט עשה. עכשיו נכללים כל פעולות הסקריפט לפעולה אחת מבחינת שחזור, ונרשמת כך ברשימת השחזורים באינדיזיין, כך אפשר לעשות שחזור ובצע שוב ע"י CTRL+Z וע"י CTRL+SHIFT+Z.

ד. סרגל התקדמות: בעת שהסקריפט מדביק, מופיע סרגל התקדמות לעדכן המשתשמש אודות התקדמות ההדבקות.

ה. תיקן באג: הי' בעיה כשהגרפיקה המקורי לא הי' כולו על הדף. עכשיו זה תוקן.

© 2020 by Tzamra

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now